جاوا اسکریپت در مرورگر شما غیرفعال است یا پشتیبانی نمی شود.

بهترین روش های خانگی برای سفید کردن نقره

  • تاریخ نشر : بهمن ۲۸, ۱۴۰۱
  • نویسنده : گروه هنری آسواگر دارید این مقاله را مطالعه می کنید احتمالا مصنوعی از جنس نقره دارید که سفیدی روز اول خودش را از دست داده و شما می خواهید آن را را دوباره سفید کنید. ما بهترین راه حل های خانگی برای سفید کردن نقره را در این مقاله برای شما جمع آوری کرده ایم که کمک زیادی به شما برای حل این مشکل می کند.

نکته:

ما در جواهرات آسو با استفاده از بهترین متریال ها برای عیار کردن نقره یا آبکاری کردن برخی از آثار ، سیاه شدن آن را برای طولانی مدت به تعویق می اندازیم. اما با این حال خدمات پشتیبانی ما در صورت نیاز آن را رایگان برای شما سفید می کند.

چه چیز هایی نقره را سیاه میکند؟

مواد آرایشی روغنی و مرطوب ، لوسیون و شامپو تعرق بدن، مواد شمیایی مانند وایتکس و در کل مواد شیمیایی و اسیدی روند سیاه شدن نقرا ر تشدید می کنند. در صورتی که می خواهید اطلاعات بیشتری برای حفاظت از نقره داشته باشید مقاله نحوه مراقبت از نقره را بخوانید.

روش های سفید کردن نقره

  1. استفاده از محلول سفید کننده نقره
  2. استفاده از خمیر دندان
  3. استفاده از جوش شیرین

راه حل اول( استفاده از محلول سفید کننده نقره) :

بهترین راه حل برای سفید کردن نقره استفاده از این محلول ارزان قیمت است. شما به راحتی می توانید با استفاده از این محلول نقره خود را سفید کنید.

محلول ارزان قیمت برای سفید کردن نقره
محلول ارزان قیمت برای سفید کردن نقره

طرز استفاده: ابتدا نقره جات رادر ظرفی پلاستیکی پر از این محلول فروبرده ظرف30 ثانیه پس ازبرطرف شدن سیاهی با استفاده از دستکش آنهارا خارج نموده پس از شست و شو با مایع صابون،آبکشی وبا پارچه ای نخی یا سشوار خشک نمایید.

توجه: لطفاً ازافزودن آب به این محلول مطلقا خودداری نمایید. از بکاربردن این مایع بر روی وسایل و اشیا روکشدار نقره جات خودداری نمایید. در نظر داشته باشید پس از مصرف، محلول را حتما درظرف خود بریزید و در مصارف بعد لایه زلال و شفاف، محلول را مورد استفاده قراردهید. ماده منحصر بفرد و نگه دارنده در ترکیبات این محلول موجب تداوم مصرف آن گردیده بارها بدفعات مورد استفاده قرار می گیرد.

راه حل دوم( استفاده از خمیر دندان) :

مقداری خمیر دندان را با ملایمت و با استفاده از یک پارچه نرم روی قطعه مورد نظر خود بمالید و به آرامی تمام نقاط قطعه را خمیر دندان بزنید. اگر روی دستمال یا پارچه خود مقداری رنگ سیاه و کدر دیدید نشان دهنده این است که جرم ها و سیاهی ها در حال رفع شدن هستند. همچنین شما می توانید ب استفاده از یک مسواک نرم، شروع به تمیز کردن نقره خود بکنید. توجه داشته باشید در صورتی که نقره شما دارای سنگ قیمتی است با احتیاط به پاک کردن آن بپردازید. همچنین با ملایمت مسواک را بر روی سطح نقره بکشید تا روی آن خش نیفتد.

بعد از این که خمیردندان را به تمام سح نقره کشیدید 3 تا 5 دقیق صبر کنید تا عملیات جرم گیری به خوبی انجام شود.

خمیر دندان به دلیل دارا بودن سدیم کربنات می تواند به خوبی قطعه نقره شما را سفید و درخشان کند و جرم گیری نیز برای شما انجام دهد. بعد از اینکه تغیرات لازم را مشاهده کردید با آب ولرم یا گرم شروع به شستن اثر بکنید. یا اینکه کل قطعه را در آب گرم بیندازید. باز هم توصیه می کنیم اگر اثر دارای سنگ های قیمتی مانند فیروزه و کهربا بود با دقت بیشتری ان کار را انجام بدهید.

بعد از شست و شو نوبت خشک کردن قطعه است که باید با یک دستمال و یا پارچه تمیز و خشک صورت بگیرد. اکنون قطعه شما سفید و درخشان شده و مانند روز اول آماده استفاده است.

راه حل سوم( استفاده از سرکه) برای سفید کردن نقره :

سفید کردن نقره با سرکه از روش‌های مرسوم و متداولی است که در زمینه‌ی برق انداختن جواهرات نقره‌ای بسیار کاربرد دارد. شما می‌توانید برای سفید کردن ظروف نقره سیاه شده خود از این کمک بگیرید.

در صورت استفاده از این روش فقط کافی است تا یک عدد کاسه را فویل پیچ کنید؛ به گونه‌ای که تمام بخش‌های داخلی آن به وسیله‌ی فویل آلمینیومی پوشانده شود. سپس جوش شیرین، نمک و سرکه سفید را به میزان مورد نیازتان در کاسه‌ی عایق شده ریخته و با هم مخلوط کنید. در آخر هم نیاز است تا آب جوش با دمای 100 درجه را به محلول مورد نظر اضافه کرده و زنجیر یا حلقه‌ نقره خود را به درون آن بیندازید.

بعد از قرار دادن نقره‌جات خود در داخل محلول براق کننده به خاطر داشته باشید که بعد از گذشت مدت کوتاهی، نقره‌جات خود را از کاسه بیرون آورده و به آرامی شروع به لکه گیری کنید. 

نکات بسیار مهم که باید آن ها را بدانید:

  • برخی از محصولات که سیاه قلم هستند یا پتینه کاری و قلم زنی روی آن ها انجام شده، بهتر است برای سفید کردن آن ها، برای ما ارسال شوند تا اصولی آن ها را سفید کنیم. در نظر داشته باشید این خدمات برای محصولات خود برند آسو است.
  • اگر روی کار سنگ سوار شده حتما با احتیاط با آن ها برخورد کنید. به طور مثال سنگ هایی مثل: فیروزه، زمرد،مروارید و غیره. برای احتیاط بیشتر آن ها برای ما ارسال کنید تا سفید کردن نقره را ما برای شما انجام دهیم.
  • برای لکه گیری آثاری که با حلول سفید کرده اید از دستمال پارچه ای تمیز استفاده کنید.
  • برخی از محصولات ما آب کاری میشوند. آب کاری آثار با آب طلا یا آب رودیوم صورت میگیرد که تاثیر مثبتی برای استفاده از آن ها بر جای میگذارند.

سخن پایانی

امیدواریم که از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. برای داشتن اطلاعات بیشتر از نقره، مقاله نحوه مراقبت از نقره را حتما بخوانید.

جدیدترین محصولات


جدیدترین محصولات آسو

به روزترین اخبار و فعالیت ها


جدیدترین اخبار و مقالات آسو

درخواست محصول سفارشی

پس از ثبت شماره با شما تماس خواهیم گرفت.

درخواست مشاوره رایگان